Co je virtuální operátor

MOBIL.CZ je virtuálním operátorem. Virtuální operátor nemá vlastní mobilní síť. MOBIL.CZ proto spolupracuje s T-Mobile, nemusíte se tak bát žádných problémů s pokrytím. Všude, kde je k dispozici síť T-Mobile, můžete používat i svůj telefon se SIM kartou MOBIL.CZ. Síť MOBIL.CZ provozuje společnost MAFRA a.s. Tu znáte třeba jako spolehlivého vydavatele Mladé Fronty DNES a Lidových novin nebo jako provozovatele serverů rodiny iDNES.cz. Virtuální operátor je menší než klasický operátor a mobilní síť si pouze pronajímá od svého partnera. Má nižší náklady a může proto svým zákazníkům přinášet nižší ceny za volání a další výhody. V případě MOBIL.CZ je to mobilní internet zcela zdarma.

Má to samozřejmě svoje výhody i svoje nevýhody. Virtuální operátor neposkytuje úplně všechny služby. Například pokud chcete volat na infolinku a hovořit s operátorem, zaplatíte 20 Kč za hovor. Vše ale můžete vyřídit i v hlasové samoobsluze na čísle 3333. Volání do hlasové samoobsluhy je samozřejmě zdarma. Nenabízíme sice výběr z několika tarifů, ale díky tomu je náš ceník jednoduchý a nečekají na vás žádné kličky. Prostě surfujete zdarma a voláte levně.

V Česku je virtuálních operátorů zatím málo, ve světě jich ale spolehlivě fungují stovky. MOBIL.CZ nabízí předplacenou kartu. Nemusíte tedy podepisovat složité smlouvy na dlouhé měsíce. Jednoduše si stačí dobít kredit a užívat si všeho, co vám MOBIL.CZ nabízí.